
Nieuws
Maak kans op een gesigneerd boek: 'Hamburgers uit de moestuin'!
Boekpresentatie en winactie
Afgelopen februari heeft Louise haar boek gepresenteerd in groep 8 van basisschool De Baanbreker in Den Haag. Dit was een enorm succes en daarom heeft Louise besloten om nog meer scholen te enthousiasmeren met een speciale winactie. Maar liefst 25 scholen maken kans op een gesigneerd boek!
Hoe kun je meedoen?
Heel simpel! Stuur een mail naar smaaklessen@wur.nl met de gegevens van de school (naam school, brinnummer school, adres school, contactpersoon)
Deze week sturen we de winnaars een bericht!
- Helaas, uw cookie-instellingen zijn zodanig dat de Video niet getoond kan worden - pas uw permissie voor cookies aan
Hamburgers uit de moestuin?
Wat een rare titel! Hamburgers komen toch uit te winkel? Dit (voorlees)boek met een educatieve inslag gaat over de voedselketen, de oorsprong van eten en de omgang met voedsel. Het verhaal gaat over Merel en haar nieuwe buurjongen Dayo, die uit Nigeria komt. In korte hoofdstukken van zo'n vier pagina's, die ook afzonderlijk van elkaar gelezen kunnen worden, worden verschillende vragen beantwoord: wat het verschil is tussen "ten minste houdbaar tot' en "te gebruiken tot', maar ook welke producten op ooghoogte staan. Ook wordt antwoord gegeven op vragen als waarom alle appels in de supermarkt even groot zijn, terwijl aan een appelboom een appel soms een ander vorm heeft.
Bewustwording
Het heeft allemaal te maken met bewustwording, benadrukt de bestuursvoorzitter van Wageningen University & Research Centre. 'Als je denkt dat eten uit de fabriek komt, besef je niet dat boeren een belangrijke rol spelen in je leven. Tuinders zijn ook erg belangrijk. Als je zelf thuis een tomaat laat groeien in je tuin krijg je eerbied voor het voedsel. Dan gooi je het uiteindelijk ook minder makkelijk weg. Daarom het is heel belangrijk dat kinderen de voedselketen begrijpen.